Szkoła Podstawowa w Masanowie

Mikołajki w naszej szkole

Utworzono dnia 07.12.2023

Mikołajki to zwyczaj obchodzony 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja. Według tego zwyczaju Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Tego dnia przedszkolacy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Masanowie przenieśli się w wyjątkowe, pachnące piernikami, bajeczne miejsce. Na początku spotkania dzieci wymieniły się drobnymi upominkami wykonanymi własnoręcznie, a w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja uczestniczyli w warsztatach ozdabiania pierniczków. Uczniowie dekorowali pierniki kolorowymi lukrami, posypkami oraz ozdobami cukrowymi, tworząc słodkie świąteczne dzieła, w tle słychać było piosenki świąteczne i tradycyjne polskie kolędy. Piękna tradycja dekorowania pierników przybliżyła magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Większość pięknie ozdobionych pierników, zapakowanych w torebeczki wróciło z dziećmi do domów. Uczniowie, dekorowali także pierniczki dla społeczności lokalnej, częstowali nimi dorosłych przychodzących po dzieci. Przekonaliśmy się, że pięknie udekorowane pierniczki wywołają uśmiech, nie tylko na dziecięcych buziach. Były to wspaniałe, mikołajkowe warsztaty, które na długo pozostaną w pamięci.

Po słodkich warsztatach uczniów odwiedził długo wyczekiwany przez nich Mikołaj z Elfami. Obdarował wszystkich prezentami, sprawiając, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech, szczęście i wiele, wiele radości.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie upominków.

Anna Krupa, Natalia Wawrocka

GALERIE:

Listy do Świętego Mikołaja

Warsztaty piernikowe

Mikołajkowe prezenty w oddziale przedszkolnym

Licznik odwiedzin: